Ponad 1000 kandydatów odwiedziło UE Katowice podczas Dnia Otwartego 2023!

15 marca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyło się jedno z największych wydarzeń skierowanych do kandydatów na studia. Dla naszych gości przygotowaliśmy 18 wyjątkowych wykładów, 6 interesujących prelekcji, ponad 30 stoisk z kierunkami studiów oraz ofertą organizacji studenckich, a także wiele innych specjalnych atrakcji! Nie zabrakło wspaniałych wrażeń, mnóstwa świetnej zabawy, uśmiechów i wyjątkowych przeżyć! :)

Kandydaci przyjechali do nas licznie zarówno z okolicznych miejscowości, jak i dalszych regionów. Goście chętnie uczestniczyli w przygotowanych wykładach m.in. o tematyce związanej z finansami, gospodarką, dziennikarstwem, a także ekonomią. Ogromnym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się nasze specjalne stoiska, gdzie można było dowiedzieć się więcej nt. zasad rekrutacjiwyjazdów zagranicznych w czasie studiów oraz swojej przyszłej kariery.

Oprócz wykładów, na kandydatów czekało jeszcze sporo innych atrakcji. Tego dnia mogli poznać nasze organizacje studenckie i koła naukowe, zagrać w gry planszowe oraz wziąć udział w wycieczce po kampusie.

W holu budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych na kandydatów czekała także fotobudka, dzięki której mogli uwiecznić swoje pierwsze dni na Uczelni. Nie zabrakło DJ-a oraz poczęstunku przygotowanego przez pobliską kawiarnię 9 3/4 Cafe

W trakcie Dnia Otwartego odbył się też Festiwal Kierunków, podczas którego w rozmowie z wykładowcami i studentami kandydaci mogli uzyskać odpowiedzi na pytania związane ze studiowaniem na poszczególnych kierunkach oferowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Specjalne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego. Kilkudziesięciu wolontariuszy i ambasadorów oraz dziesiątki pracowników naukowych i administracyjnych dzięki wzajemnej współpracy razem sprawili, że wydarzenie zorganizowane było na najwyższym poziomie.

Dziękujemy za tak liczny udział w Dniu Otwartym. Mamy nadzieję, że kandydaci, którzy przybyli do nas zostaną studentami Uniwersytetu Ekonomicznego i spotkamy się z nimi w nowym roku akademickim 2023/2024. Pełna oferta UE Katowice dostępna jest na stronie: ue.katowice.pl.

Życzymy powodzenia na maturze!

Wideorelacja