Posiedzenie Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego KRASP

W dniach 8-9 lipca br. na Politechnice Warszawskiej odbyło się posiedzenie Prezydium oraz Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W wydarzeniach uczestniczyła JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) tworzą polskie szkoły wyższe posiadające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie. KRASP jest instytucją przedstawicielską środowiska szkolnictwa wyższego i nauki w rozumieniu Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

W czwartek 8 lipca w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się pierwsze w tej kadencji Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wspólne posiedzenie Prezydium KRASP, Polskiej Akademia Nauk i Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Najważniejsze tematy spotkania to:

• ewaluacja jakości działalności naukowej,
  • zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • reforma PAN,
  • aktualne wyzwania jednoczące środowisko akademickie.

JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, jako Przewodnicząca Komisji ds. Infrastruktury Informatycznej KRASP, przedstawiła informacje o postępach prac nad narzędziami niezbędnymi do przeprowadzenie ewaluacji jakości nauki.

Następnego dnia odbyło się Zgromadzenie Plenarne KRASP. W Auli Politechniki Warszawskiej obradowało 107 rektorów oraz przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Rady Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Posiedzenie Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego KRASP - zdjęcie z wydarzenia

fot. Twitter: @KRASP_pl