Premiera katowickiej edycji gry MONOPOLY z udziałem Uniwersytetu

We wtorek 19 października w Pałacu Goldsteinów w Katowicach odbyła się premiera gry "MONOPOLY edycja Katowice", połączona z konferencją prasową. W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Miasta Katowice, twórcy gry, partnerzy oraz przedstawiciele mediów. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, jako partnera edycji, reprezentowała JM Rektor prof. Celina M. Olszak w asyście Kanclerza, Pawła Kadłubiaka. Podczas premiery oficjalnie odsłonięto planszę gry. Biorąc pod uwagę charakter gry, na planszy nie mogło zabraknąć Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pole Uczelni jest ponadto najdroższym w branży "edukacja".

MONOPOLY to gra przeznaczona dla wszystkich, którzy uwielbiają grać w planszówki z rodziną lub w towarzystwie przyjaciół. W tej edycji gracz przenosi się do Katowic, inwestując w najlepsze obiekty na mapie miasta, kupując domy i hotele, zbierając czynsz z posiadanych nieruchomości, zajmując strategiczne miejsca na planszy. Może ponadto negocjować i wymieniać się z innymi graczami, jak również czekać na kolejne okazje na aukcjach. Zwycięzca jest tylko jeden, natomiast jest wiele sposobów na wygraną. My znamy jeden z nich, a prowadzi przez pole "Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach" z wizerunkiem budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI).

Wraz z premierą rozpoczęła się sprzedaż gry, która jest już dostępna w największych sieciach sprzedażowych z grami planszowymi.

Poza premierą przygotowano kilka otwartych wydarzeń towarzyszących promujących tę edycję gry. Jednym z nich są zaplanowane w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach nocne rozgrywki w MONOPOLY z udziałem studentów ze szkół wyższych zrzeszonych w Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych (SUN), które odbędą się już w środę 27 października w CNTI. Szczegóły podamy wkrótce!

Ponadto twórcy gry i partnerzy zapraszają na grę miejską dla mieszkańców Katowic z możliwością wygrania limitowanej edycji gry MONOPOLY Katowice (ze specjalnie zaprojektowanymi personalizowanymi pionkami). Gra miejska rozpocznie się w sobotę 23 października o godz. 11:00 w centrum miasta. Wydarzenia promujące grę odbędą się także w najbliższym czasie w dwóch galeriach handlowych na terenie Katowic, gdzie również będzie można zobaczyć giga planszę oraz spotkać Pana MONOPOLY.