Property Forum z udziałem Prorektora UE Katowice

Grupa PTWP, wydawca m.in. portali Propertynews.pl i WNP.pl 10 czerwca 2021 r. zorganizowali Property Forum ONLINE – Fokus na Śląsk, czyli konferencję nt. rynku nieruchomości na Śląsku, którego gośćmi byli deweloperzy, inwestorzy, eksperci i władze samorządowe. W sesji inaugurującej wydarzenie wziął udział Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem dr hab. Robert Wolny, prof. UE.

Podczas sesji inauguracyjnej 10 czerwca 2021 r. w godzinach 9.50-11.00 odbył się panel dyskusyjny "Metropolia Śląska post-covid. Strategia wyjścia z lockdownu". W trakcie dyskusji specjaliści rozmawiali o tym, jak nie zaprzepaścić potencjału tak dynamicznie rozwijającego się w ostatnich latach regionu, jakim są Katowice, jak uchronić biznesy będące kołem zamachowym Metropolii, jaka jest strategia władz na wejście w post-covidową rzeczywistość, a także jak szybko odbudować atuty i gdzie szukać nowych.

Do udziału zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

• Jolanta Jaworska, dyrektor ds. publicznych i regulacyjnych, IBM Polska & Kraje Bałtyckie, wiceprezes ABSL
  • Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
  • Janusz Michałek, prezes zarządu, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA
  • Mariusz Sosna, Tribe Lead for Applications & Support, ING Tech Poland
  • Robert Wolny, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Maciej Wójcik, partner zarządzający, TDJ Estate

Moderatorem dyskusji była Karolina Markowska, dziennikarz, WNP.PL