REACCT - nowy projekt Erasmus+ na naszej Uczelni!

Zespół pracowników naszej uczelni od listopada 2023 rozpoczął realizację trzyletniego projektu REACCT - Reflecting Economics And Climate Change in Teaching. Projekt finansowany jest ze środków Programu Erasmus+ KA220-HED - Cooperation partnerships in higher education.

W projekt zaangażowanych jest 7 partnerów: University of Akureyri (Islandia) jako lider projektu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Technical University of Ostrava (VSB TUO, Czechy), Universita Degli Studi Di Bari Aldo Moro (Włochy), Technical University of Kosice (Slovakia), University of Belgrade (Serbia) oraz UNEP/GRID-Warszawa (Polska - ośrodek afiliowany przy UNEP - United Nations Environment Programme).

Głównym celem projektu jest promocja edukacji o zmianach klimatycznych na uczelniach wyższych o profilu ekonomicznym. Działania w projekcie przewidują przygotowanie innowacyjnych treści kształcenia, w oparciu o wyniki forów dyskusyjnych ze środowiskiem nauki i biznesu. Rezultaty mają przyczynić się do wsparcia absolwentów uczelni ekonomicznych w przygotowaniu do nowych ról zawodowych, związanych z procesem zielonej transformacji i dążeniem do celów neutralności klimatycznej.

Projekt został przygotowany w ramach działań edukacyjnych Centre for Economics of Climate Change.

Wartość projektu: 400 000 EUR

Czas trwania: 1 listopada 2023 – 31 października 2026

Project No 2023-1-IS01-KA220-HED-000159052

Zespół realizujący projekt z ramienia Uczelni:

1. Monika Wieczorek-Kosmala (kierownik projektu z ramienia Uczelni, Main Project Manager w Konsorcjum)
  2. Anna Losa
  3. Paulina Rutecka