Reprezentacja UE Katowice zwycięża Global Management Challenge Poland

Zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pn. GoldenEye w składzie: Damian Podgórski, Karolina Bandura, Justyna Najda (studenci) i Marcin Szewczyk (absolwent) we wtorek 9 kwietnia zwyciężył krajowy etap konkursu Global Management Challenge. Finałowa Gala XIX polskiej edycji odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Teraz przed reprezentacją UE Katowice przygotowania do finału światowego w Rosji, który odbędzie się w lipcu. Nasz zespół będzie reprezentował Polskę i zawalczy o tytuł Mistrzów Świata w Zarządzaniu Biznesem.


Reprezentacja UE Katowice zwycięża Global Management Challenge Poland

Konkurs Global Management Challenge jest największą w Polsce i na świecie symulacją biznesową oraz rozbudowaną strategiczną grą na bazie grywalizacji. Uczestnikami symulacji GMC są menedżerowie, specjaliści, młode talenty, również studenci o profilu ekonomicznym, którzy wcielają się w rolę zarządu wirtualnej spółki, a ich zadaniem jest zarządzanie firmą tak, aby osiągnęła najlepszy wynik finansowy na wirtualnym rynku. Zespoły firmowe i studenckie (3-5 osób) rywalizują ze sobą jednocześnie. Rozgrywka nie jest toczona indywidualnie przez każdy zespół. Drużyny podzielone są na grupy, w ramach których rywalizują o osiągnięcie jak najwyższego wyniku inwestycyjnego. Decyzje jednej drużyny mają wpływ na konkurentów z grupy, przez co zachodzi pełna interakcja pomiędzy uczestnikami.

W finale GMC Poland 2018/2019 znalazło się 5 zespołów studenckich (w tym 2 z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: GoldenEye – 1. miejsce oraz MGCG Managers – 6. miejsce) oraz 3 zespoły firmowe.

We wtorek udowodniliśmy, że marzenia się spełniają. Szczęściu jednak należy dopomóc, bo bez ciężkiej pracy nie da się niczego osiągnąć. Mądre wyznaczenie celu oraz ścieżki, która do niej poprowadzi, jest kluczem do sukcesu. Zajęcie 1. miejsca w Global Management Challenge Poland to nie koniec tej drogi. To dopiero rozgrzewka przed finałem światowym w Rosji. Trzymajcie kciuki! – mówił po gali finałowej Damian Podgórski, lider zwycięskiego zespołu GoldenEye.

By wygrać, zespół GoldenEye musiał osiągnąć imponujący rezultat (wynik inwestycyjny: 6265494; aktywa netto: 5.894.606; wartość rynkowa: 6.537.388; cena akcji: 1,3507500). Na pytanie, czy było trudno, Damian Podgórski odpowiada:

Taki konkurs to miesiące przygotowań, dziesiątki spotkań i wiele godzin spędzonych na udoskonalaniu narzędzi analitycznych, to także niezliczone ilości wypitej kawy.

Sprawdź wyniki konkursu GMC Poland

Projekt organizowany jest od 1980 roku, w formie ogólnokrajowych konkursów on-line w blisko 40 krajach. Na całym świecie inicjatywa zgromadziła już ponad pół miliona uczestników. W Polsce, od 2000 roku, w symulacji GMC uczestniczyło już ponad 27 tysięcy osób z firm oraz uczelni z całej Polski. Organizowane przez BIGRAM S.A. polskie edycje konkursu są  jednymi z największych na świecie.

Konkurs został wyróżniony certyfikatem CEL (Certificate for teChnology-Enhanced Learning) - akredytacją Europejskiej Fundacji Rozwoju Zarządzania (EFMD – European Foundation for Management Delvelopment).

Więcej o GMC Poland można znaleźć na stronie: gmcpoland.pl oraz na: LinkedIn i Facebook.

O międzynarodowym konkursie GMC można przeczytać na: www.worldgmc.com

Reprezentacja UE Katowice zwycięża Global Management Challenge Poland
Reprezentacja UE Katowice zwycięża Global Management Challenge Poland