Samorząd Doktorantów z nowym przewodniczącym

W dniach 2-9 sierpnia 2021 r. odbyły się wybory wśród doktorantów Naszego Uniwersytetu. Wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Doktorantów wygrał Jakub Kubiczek (22 głosy – 56,4%). Pozostałymi kandydatami byli Jakub Kol (11 głosów – 28,2%) oraz Paulina Badura (6 głosów – 15,4%).

- Możliwość sprawowania funkcji przewodniczącego to wielki mandat zaufania, otrzymany od doktorantów. Dla mnie przewodniczenie samorządowi to wsłuchiwanie się w potrzeby oraz oczekiwania doktorantów i reprezentowanie ich przed Władzami Uczelni - mówi mgr Jakub Kubiczek.

- Nie jest łatwe przewodniczyć w czasie pandemii, gdy niepewność stała się nieodzownym elementem codziennością. Jestem pełen podziwu dla ustępującej kadencji, która musiała podejmować decyzje, podczas gdy dla nas wszystkich była to "nowa normalność". Sądzę, że jeszcze przed nami będą pojawiać się wyzwania, ale wierzę, że poprzez zaangażowanie i rozmowę, przezwyciężymy je – dodaje.

Ponadto, Członkami Rady Doktorantów zostali:

• Arkadiusz Ulążka (16 głosów) jako reprezentant dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości oraz
  • Jakub Kubiczek (29 głosów) jako reprezentant dyscypliny Ekonomii i Finansów.

Frekwencja wyborcza wyniosła 38,68%.