Przejdź do menu Przejdź do treści

Silesiańscy Mistrzowie Polski

W dniu 2 grudnia 2023 roku para taneczna: Michał Nowak i Monika Kusiak z Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach świętowała spektakularne zwycięstwo na II Ogólnopolskich Mistrzostwach Tańców Polskich PTT w Ujeździe. W emocjonujących zawodach, para ta zdobyła pierwsze miejsce w kategorii VII (19-30 lat), zapewniając sobie tytuł Mistrzów Polski.

Jednak to nie koniec sukcesów! Warto również wspomnieć o drugiej silesiańskiej parze, Krzysztofie Małyszu i Emilii Biernat, którzy również odnieśli sukces na mistrzostwach. Para ta zdobyła brązowy medal w tej samej kategorii, co stanowi kolejny powód do świętowania dla Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie".

Ich występy porwały publiczność, imponując zarówno sędziom, jak i widzom. Pary reprezentujące uczelnię nie tylko doskonale opanowały technikę tańca polskiego, ale również wnieśli do swoich wystąpień  wyjątkowy charakter i ekspresję artystyczną. 

Zespołowi Piesni i Tańca "Silesianie" oraz parom gratulujemy serdecznie tego niesamowitego osiągnięcia. Jesteście wzorem dla innych pasjonatów tańca i inspiracją dla całej społeczności uniwersytetu. Życzymy dalszych sukcesów i niezapomnianych chwil na tanecznej scenie!

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3