Spotkanie adaptacyjne dla osób przyjętych na studia stacjonarne I i II stopnia

Serdecznie gratulujemy wszystkim przyjętym na studia na UE Katowice! Poniżej przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje, które pomogą odpowiednio przygotować się do pierwszych zajęć. Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania adaptacyjnego dla osób przyjętych na studia stacjonarne I stopnia, podczas którego przedstawione zostały najważniejsze informacje dotyczące Uczelni oraz studiowania.

Najważniejsze informacje

Każdy student powinien aktywować konto w Wirtualnej Uczelni, w której:

• przygotowana została informacja o opłacie za legitymację. Prosimy o uiszczenie opłaty na numer rachunku bankowego podany (zakładka "Dane studenta/Finanse") w tytule przelewu wpisując "opłata za legitymację",
  • widnieje informacja o grupie dziekańskiej, do której student został przypisany (zakładka "Dane Studenta/Grupy") - dot. studentów pierwszego stopnia,
  • widnieje informacja o grupach językowych, do których student został przypisany w oparciu o ankiety językowe składane w procesie rekrutacyjnym (zakładka "Dane studenta/Grupy"),
  • opublikowane zostały plany zajęć.

Prosimy o aktywowanie konta w domenie edu.uekat.pl (usługa Google G Suite - szczegóły), które będzie wykorzystywane przez cały okres studiów do kontaktu z pracownikami uczelni (poczta e-mail). Konto będzie również niezbędne do zalogowania się w szeregu uczelnianych systemów informatycznych, m.in. do prowadzenia zdalnej edukacji. Zapewnia ono również właściwą ochronę danych osobowych naszych studentów.

Formalności

Studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia stacjonarnych zapraszamy na spotkanie adaptacyjne, w celu podpisania ślubowania i zobowiązania, odebrania lub przedłużenia legitymacji studenckiej oraz zaświadczenia potwierdzającego status studenta.

Na spotkaniu będzie również możliwość wykupienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oferowane przez Ergo Hestia. Koszt ubezpieczenia to 70 zł na rok (chętnych prosimy o przygotowanie wyliczonej kwoty).

Szczegóły dotyczące spotkań adaptacyjnych (godziny oraz miejsce) dla konkretnych stopni i kierunków zostały do Państwa przesłane przez opiekunów roku na adresy e-mail w domenie edu.uekat.pl (dot. studentów pierwszego stopnia) lub na adresy e-mail podane podczas rekrutacji (dot. studentów drugiego stopnia).

Zachęcamy do zapoznania się z treścią zobowiązania dla studentów oraz zarządzeniami, które Państwa dotyczą.

Prosimy o przybycie na spotkanie z dowodem osobistym oraz własnym długopisem. Ze względu na normy i obostrzenia obowiązujące w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na spotkanie należy przybyć punktualnie, a zakrywanie ust i nosa maseczką jest obowiązkowe.

Zachęcamy do:

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z dziekanatem, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i postaramy się wspólnie rozwiązać problemy :)