Przejdź do menu Przejdź do treści

Spotkanie z Ministrem Nauki Dariuszem Wieczorkiem [relacja]

27 marca br. w Klubie Rawa (budynek spinPLACE) miały miejsce spotkania z Ministrem Nauki Dariuszem Wieczorkiem. Wydarzenie było podzielone na dwie części. Pierwsza z nich była przeznaczona dla studentów, którzy mogli przedstawić swoje opinie i postulaty odnoszące się do warunków studiowania. W drugiej części uczestniczyli przedstawiciele uczelni wyższych oraz władze samorządowe. W wydarzeniu Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentował Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak.

Studenci, w rozmowie z Ministrem Nauki poruszyli kwestie dotyczące świadczeń socjalnych, rozwoju naukowego, pomocy psychologicznej, mobilności studenckiej, wykorzystania nowoczesnych technologii w szkolnictwie wyższym, statusu doktorantek i doktorantów oraz infrastruktury naukowo-dydaktycznej. Zgłoszone postulaty zostały także przekazane w formie pisemnej Ministrowi Nauki po zakończeniu spotkania. 

Po spotkaniu w Klubie Rawa, Minister Nauki spotkał się z rektorami uczelni województwa śląskiego, podczas którego głównym tematem rozmów była rola i potrzeby śląskich ośrodków naukowych oraz śląskiej nauki.

Więcej informacji można uzyskać na stronie.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3