Sukces naszych studentów na międzynarodowym Hackathonie

W dniach 15-16 kwietnia br. pięcioro studentów i dwoje mentorów reprezentowało naszą uczelnię na międzynarodowym Hackathonie organizowanym przez PRIME Networking. Dwa z trzech zwycięskich zespołów międzynarodowego Hackathonu to zespoły, w których brali udział nasi studenci: Karolina Wójtowicz i Paweł Kozera.

Pracując w międzynarodowych zespołach studenci mieli okazję nawiązać współpracę ze swoimi rówieśnikami z 12 uniwersytetów z 11 krajów: Austrii, Republiki Czeskiej, Kolumbii, Niemiec, Grecji, Litwy, Holandii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Polski, Szwecji.

Zwycięskie zespoły najlepiej zarządzały czasem i umiejętnie dzieliły się obowiązkami, co pozwoliło im, mimo ogromnego zmęczenia po 24 godzinnej pracy, zdobyć przewagę nad konkurentami.

Dzięki temu zdobyli cenne doświadczenie współpracy w wielokulturowych zespołach sporządzając raport i prezentując swoje propozycje rozwiązań dotyczących tematu tegorocznego Hackathonu: Sustainable Office and Modern Workplaces of the Future.

Studenci w trakcie wydarzenia wspierani byli przez zespoły mentorskie, w których Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowali mgr Beata Malik-Kozłowska oraz mgr Rafał Rydzewski. Całość wydarzenia organizowana była przez międzynarodową sieć PRIME Networking.

Więcej informacji na stronie wydarzenia hackoffice (primeathon.com)