Przejdź do menu Przejdź do treści

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji, tego dnia Centrum Dostępności miało swoje stoisko w budynku A. Nasza dostępność na Uniwersytecie budowana jest m.in. właśnie poprzez życzliwość.

Celem Światowego Dnia Życzliwości jest promowanie życzliwości i przyjaźni na całym świecie. Życzliwość to cnota, która polega na okazywaniu troski i współczucia innym. Może być wyrażana na wiele sposobów, na przykład poprzez życzliwe słowa, gesty, czy działania.

Światowy Dzień Życzliwości narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Brian i Michael McCormackowie. Był wyrazem protestu przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem a Egiptem. W obliczu wciąż trwającego konfliktu w Ukrainie i kolejnego w Izraelu widzimy, jak kruchym dobrem jest pokój oraz, że w jakieś mierze zależy on od od każdego z nas. To ludzie wywołują konflikty i tylko my - ludzie możemy próbować to zmienić. Dzień ten, ma przypominać o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także tolerancja, pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi.  

W tym dniu przede wszystkim uśmiechaj się do ludzi! Bądź uprzejmy i dobry dla napotkanych na ulicy czy w pracy osób. Zrób coś miłego, pogawędź z sąsiadem czy ustąp miejsca w tramwaju. Dziel się swoją pozytywną energią i pokazuj, że życzliwość rzeczywiście ma moc! Bądźmy przyjaźni, pomagajmy sobie, bądźmy wrażliwi na potrzeby innych i uprzejmi.

Pamiętaj, że nawet mały gest życzliwości może wywołać wielki uśmiech na twarzy drugiego człowieka!

Galeria zdjęć

stoisko
studenci przy stoisku
zdjęcie grupowe studentów oraz przedstawicielki Centrum Dostępności
ulotki
ulotki w dłoniach
Dołącz do nas

Nasi partnerzy