Tydzień Bibliotek i Dni Otwarte CINiB-y

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka serdecznie zachęca do uczestnictwa w tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek, która jest organizowana w dniach 8-15 maja. Jest to dziewiętnasta odsłona inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W 2022 roku jej hasło przewodnie brzmi "Biblioteka – świat w jednym miejscu". Wydarzenia w CINiB-ie będą odbywać się w dniach 9-14 maja.

Młodym badaczom naukowcom polecamy szczególnie otwarty wykład dedykowany młodym badaczom i naukowcom pt. "Tips and tricks" przygotowany przez Helenę Paczuska (Science Direct, Elsevier), który odbędzie się 10 maja (wtorek) w godz. 13:00-14:00 w sali konferencyjnej (poziom 0). 

Jesteś młodym badaczem i nie wiesz jak się odnaleźć w gąszczu literatury naukowej? A może masz już doświadczenie w pracy naukowej, ale chciałbyś rozpocząć badania w nowym obszarze i potrzebujesz wskazówek ułatwiających przegląd literatury naukowej? Zapraszamy na szkolenie z wyszukiwania publikacji w ScienceDirect.

Science Direct to pełnotekstowa platforma czasopism i książek największego wydawcy literatury naukowej, Elseviera. Baza ma charakter interdyscyplinarny – badacze z wszystkich dyscyplin mogą znaleźć coś interesującego. Publikacje są recenzowane, a większość czasopism jest indeksowana w bazach Scopus oraz Web of Science.

Dzięki szkoleniu dowiesz się jak szybko i skutecznie wyszukiwać informacje. Poznasz sposoby budowania strategii wyszukiwania literatury, które pozwolą zaoszczędzić czas przeznaczony zwykle na żmudne przeglądanie niepasujących wyników. Dzięki wykorzystaniu wbudowanych narzędzi, które ułatwiają nawigowanie po bazie, szybko dotrzesz do właściwych publikacji, które będzie można pobrać i zapisać.

Wykład jest zorganizowany w ramach Tygodnia Bibliotek – Tygodnia Otwartego CINiB-y

Szczegółowy program obchodów dostępny jest na stronie CINiB-y

Więcej informacji nt. inicjatywy Tygodnia Bibliotek można znaleźć na stronie: tydzienbibliotek.sbp.pl.