Tydzień Zdrowia Psychicznego - 29 marca zapraszamy stoisko Wolontariuszy IFMSA

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland organizuje wydarzenie pn. "Tydzień Zdrowia Psychicznego", które odbywać się będzie w dniach 20-26 marca br. równolegle na kilku katowickich uczelniach. Wolontariusze IFMSA-Poland pojawią się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach 29 marca br.

Tydzień Zdrowia Psychicznego to projekt, który skupia się na edukacji studentów i młodzieży w zakresie zdrowia psychicznego. W ciągu tego tygodnia odbywać się będą wykłady ze specjalistami w dziedzinie zdrowia psychicznego i warsztaty dla zainteresowanych tematem młodych dorosłych. Zostaną na nich poruszone tematy m.in. związane z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja czy problemy zdrowotne wynikające ze stresu.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach zostanie rozstawione specjalne stoisko, na którym Wolontariusze IFMSA-Poland powiedzą Ci:

• jak zadbać o swoją psychikę oraz co robić i do kogo się zwrócić, jeśli potrzebna jest pomoc,
  • dlaczego ważne jest odpowiednie nastawienie do czekających nas w życiu studenckim, zawodowym i prywatnym wyzwań,
  • o zdrowych nawykach i umiejętności  identyfikacji pierwszych symptomów pogorszenia kondycji psychofizycznej.
  • na temat zdrowym, przyjaznym środowisku stylu życia,
  • dlaczego regularne ćwiczenia sportowe są ważne dla człowieka.

Całe wydarzenie uświetniają liczne konkursy mające zachęcić do czynnego uczestnictwa.