Uczelnia światłem przemieniona

W czwartek 29 października br. na naszej Uczelni odbyły się warsztaty "Światłem przemienione" poświęcone iluminacjom w przestrzeni miejskiej. Tego samego dnia można było podziwiać wieczorne "fotołowy" – spektakularny pokaz świetlny połączony z iluminacją Rektoratu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Przed południem w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych rozpoczęły się warsztaty "Światłem przemienione", skierowane są zarówno do profesjonalnych fotografów, jak również do fotoamatorów. Poprowadził je inż. arch. Michał Kaczmarzyk – architekt światła z kilkunastoletnią praktyką specjalizujący się w realizowaniu iluminacji obiektów architektonicznych i tworzeniu widowisk mappingowych. Gości powitali:

• Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza i przewodnicząca Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (GZM),
  • Maciej Budryk, Dyrektor Oddziału Gliwice Tauron Dystrybucja SA,
  • Prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu.

Spotkanie poświęcone znaczeniu projektowania dobrego oświetlenia obiektów w przestrzeni miejskiej prowadził Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy województwa śląskiego i dolnośląskiego Tauron Dystrybucja SA.

W ramach warsztatów odbyły się wieczorne "fotołowy" – iluminacje na obiektach architektonicznych, których celem jest ukazanie, jak światło zmienia otaczającą nas architekturę. Spektakularny pokaz świetlny można było podziwiać przed budynkiem Rektoratu przy ul. 1 Maja 50. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Uczelni: Prof. UE dr hab. Robert Tomanek - Prorektor ds. Organizacji, Finansów i Rozwoju, Prof. dr hab. Sławomir Smyczek - Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu, a także: słuchacze Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku, studenci, pracownicy, absolwenci i doktoranci Uczelni.

W czasie wydarzenia o godz. 17.00 w Auli L odbyło się spotkanie z architektem światła Michałem Kaczmarzykiem, który udzielił fachowych porad na temat nocnej fotografii budynków. Równocześnie było możliwe współtworzenie oświetlenia budynku i wzięcie udziału w konkursie. Najlepsze fotografie zostaną nagrodzone! Szczegóły

Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński.

Organizatorem warsztatów "Światłem przemienione" jest TAURON Dystrybucja S.A.