Umiędzynarodowienie Uczelni dzięki Metropolitalnemu Funduszowi Wspierania Nauki

Nasza Uczelnia pozyskała środki z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na sfinansowanie współpracy ze światowej sławy ekspertem. Prof. Catalin Albu w październiku br. wygłosi cykl wykładów dla studentów, doktorantów i pracowników z zakresu rachunkowości międzynarodowej. Do uczestniczenia w wydarzeniach zostanie także zaproszona społeczność akademicka z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

Realizacja wydarzenia jest możliwa dzięki zaangażowaniu prof. dr hab. Ewy Wandy Maruszewskiej, która jest koordynatorem merytorycznym tego przedsięwzięcia.

Profesor Catalin Albu jest zatrudniony na Uniwersytecie Ekonomicznym w Bukareszcie w Katedrze Rachunkowości i Audytu. Jest laureatem stypendium Fulbright’a (2010-2011) oraz uznanej, międzynarodowej organizacji ACCA IAAER (ang. the Association of Chartered Certified Accountants, International Association for Accounting Education and Research). Został także wybrany przez jedyne europejskie stowarzyszenie naukowe rachunkowości (organizacja European Accounting Association) do komitetu zajmującego się badaniami naukowymi nad rachunkowością w Europie (ang. The Accounting Resources Centre Committee).

logo GZM

Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki jest inicjatywą Metropolii, której celem jest wsparcie publicznych i niepublicznych uczelni zlokalizowanych na jej terenie w podnoszeniu atrakcyjności oferty naukowej. Do 2022 roku Metropolia na ten cel przeznacza 8 milionów złotych.

Wniosek o dofinansowanie został przygotowany przy wsparciu Biura Strategii Internacjonalizacji, które służy pomocą i zachęca do kontaktu w przypadku posiadania pomysłów na zrealizowanie podobnych przedsięwzięć.