Przejdź do menu Przejdź do treści
zdjęcie osób po podpisaniu porozumienia

Źródło: idea3w.org

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach nowym partnerem Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W

Podczas II Kongresu 3W, który odbył się w Warszawie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach został jednym z partnerów Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W, z ramienia Uczelni porozumienie podpisał dr hab. Robert Wolny, prof. UE, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem.

II Kongres 3W, który odbył się 7–8 grudnia 2022 r. w Warszawie był poświęcony dyskusjom dotyczącym wody, wodoru oraz węgla. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wielu ekspertów, naukowców, przedsiębiorców oraz studentów podczas specjalnie przygotowanych 15 paneli tematycznych.

Na wydarzeniu został również zaprezentowany raport 3W "Woda, wodór, węgiel: zasoby, które zbudowały i zmieniają świat". Dokument zawiera m.in. informacje o sposobach zastosowania wymienionych zasobów oraz nadziei na pozytywne zmiany w przyszłości związane z zastosowaniem idei i rozwiązaniem problemów, z którymi obecnie się zmagamy.

Ważnym punktem Kongresu dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach było niewątpliwie podpisanie porozumienia przez dr hab. Roberta Wolnego, prof. UE, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem o przystąpieniu do Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W. Nasza Uczelnia jako jedyny Uniwersytet Ekonomiczny dołączyła tym samym do grona partnerów.

Jednym z głównych zadań Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W jest komercjalizacja wynalazków dotyczących technologii związanych z 3W.

Więcej informacji na temat idei 3W oraz relację z Kongresu można znaleźć na stronie idea3w.org.

Źródło: idea3w.org

Źródło: idea3w.org

Dołącz do nas

Nasi partnerzy