Uniwersytet Ekonomiczny w trosce o Przystań Ocalenie

Władze Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach i Krakowie zdecydowały o wspólnej pomocy na rzecz Przystani Ocalenie w Ćwiklicach - Fundacji zajmującej się szeroko rozumianą ochroną środowiska, ekologią i ochroną zwierząt. Współpraca wpisuje się w społeczną odpowiedzialność, która jest istotnym elementem Misji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w myśl której "(…) angażujemy się w sprawy ważne dla gospodarki i społeczeństwa poczynając od macierzystego regionu".

Z przyjemnością informujemy, że w sierpniu br. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK przychylnie odnieśli się wobec inicjatywy wspólnej pomocy na rzecz Przystani Ocalenie w Ćwiklicach.

Przystań Ocalenie w Ćwiklicach to działające od ponad 20 lat przytulisko dla koni i innych schorowanych zwierząt, z których wiele zostało skrzywdzonych przez ludzi.

W Przystani pracuje zaledwie kilka osób mających pod stałą opieką blisko 500 zwierząt, z których większość - ze względu na stan zdrowia - wymaga szczególnej opieki.

Społeczność Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach i Krakowie podejmuje inicjatywę mającą na celu stałe wsparcie dla Przystani Ocalenie, ponieważ uważamy, że wszelkie przejawy troski wobec zwierząt stanowią naturalną konsekwencję odpowiedzialności człowieka za istoty odeń zależne. Przejęcie przez społeczność akademicką części zobowiązań związanych z funkcjonowaniem przytuliska niech stanowi naszą wspólną odpowiedź na wyzwanie społecznej odpowiedzialności.

Zapraszamy do wspólnego działania!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami poniżej.