Uroczysta Gala z okazji 30-lecia RIG w Katowicach [relacja]

20 listopada br. w budynku NOSPR miała miejsce Jubileuszowa Gala z okazji 30-lecia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, połączona z XXX edycją wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji. Uroczystość odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbywa się w dniach 20–22 listopada br. Podczas wydarzenia były obecne władze Uczelni na czele z JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiną M. Olszak.

20 listopada br. w pierwszym dniu Kongresu, w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się uroczysta Gala z udziałem znakomitych gości ze świata gospodarki, nauki oraz z wielu innych dziedzin.

Podczas niej zostały wręczone wyróżnienia XXX edycji Laurów Umiejętności i Kompetencji. Każdego roku nagrodę otrzymuje wielu przedstawicieli z Europy oraz całego świata, są to m.in. indywidualności, ale również wybitne zespoły, autorytety, a więc osoby które pozytywnie wpływają na otaczająca nas rzeczywistość. JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak była jednym z członków Kapituły przyznającej wyróżnienia.

Nagrody zostały przyznane w kategorii: Złoty, Kryształowy oraz Diamentowy Laur.

Na wydarzeniu byli obecni m.in. przedstawiciele władz Uniwersytetu:

• JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak,
  • Rektor w latach 2016-2020 dr hab. Robert Tomanek, prof. UE
  • Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej, prof. dr hab. Maciej Nowak,
  • Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem, dr hab. Robert Wolny, prof. UE,
  • Kanclerz, Paweł Kadłubiak,
  • Zastępca Kanclerza, Małgorzata Majeranowska,
  • Kwestor, Joanna Radziwołek.

Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach są również obecni wśród członków honorowych Regionalnej Izby Gospodarczej, są to:

• prof. dr hab. Andrzej Klasik,
  • prof. dr hab. Florian Kuźnik.

Galę uświetnił koncert "My Affair with James Bond" wokalistki Karen Edwards z zespołem i towarzyszeniem muzyków NOSPR.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.