Uroczyste otwarcie kierunku Analityk Finansowy 2.0 [relacja]

26 kwietnia br. w Auli CNTI odbyło się uroczyste otwarcie nowego kierunku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, jakim jest Analityk Finansowy 2.0. Na otwarciu pojawili się uczniowie szkół średnich, którzy po oficjalnym rozpoczęciu mieli okazję do wysłuchania interesujących wykładów poprowadzonych przez ekspertów Uniwersytetu: dr hab. Bożenę Frączek, prof. UE oraz dr Jana Kaczmarzyka.

Analityk Finansowy 2.0 to unikatowy, nowoczesny kierunek studiów odpowiadający na potrzeby studentów i zapotrzebowanie otoczenia gospodarczego. Analityk Finansowy 2.0 łączy pogłębioną wiedzę o zjawiskach finansowych zachodzących w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych z zaawansowanymi umiejętnościami analitycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem ich wsparcia poprzez zastosowanie szerokiej gamy nowoczesnych środowisk informatycznych.

Więcej informacji na temat kierunku znajduje się na stronie.

Uroczyste otwarcie kierunku

Zgromadzonych w Auli CNTI gości powitała Angelika Gagracz, Kierownik Działu Promocji i przekazała głos ekspertom Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Na samym początku dr hab. Bożena Frączek, prof. UE opowiedziała uczniom o edukacji finansowej, alfabetyzacji finansowej oraz o włączeniach finansowych, przedstawiając przy tym ich definicje.

Następnie głos zabrał dr Jan Kaczmarzyk, który przedstawił uczestnikom kierunek Analityk Finansowy 2.0.

Na końcu spotkania Renata Broszkiewicz z firmy State Street opowiedziała uczniom szkół średnich o pracy Analityka ds. Ryzyka Rynkowego, którą może wykonywać absolwent przedstawianego kierunku.

Spotkanie było także świetną okazją, aby odwiedzający nas goście mogli dowiedzieć się więcej o rekrutacji na studia, o czym opowiedziały przedstawicielki Działu Rekrutacji.