Przejdź do menu Przejdź do treści

W Dubaju trwa Szczyt Klimatyczny COP 28 z udziałem dra Marcina Kraśniewskiego

30 listopada br. w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) rozpoczął się Szczyt Klimatyczny COP28. Członkiem zespołu negocjacyjnego podczas 28. Konferencji Klimatycznej jest dr Marcin Kraśniewski, LL.M., który reprezentuje Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Zakończenie Konferencji odbędzie się 12 grudnia br.

 

Program tematyczny COP28 ma na celu zjednoczenie różnorodnych zainteresowanych stron - wszystkich szczebli rządów, młodzieży, przedsiębiorstw i inwestorów, społeczeństwa obywatelskiego, społeczności pierwszej linii, ludności tubylczej i innych - wokół konkretnych rozwiązań, które należy wdrożyć na większą skalę w tej dekadzie, aby ograniczyć ocieplenie do 1,5 stopnia, budować odporność i mobilizować finansowanie na dużą skalę. Ten zestaw rozwiązań stanowi odpowiedź na globalny przegląd, w ramach którego analizuje się stanowisko świata w zakresie działań i wsparcia w dziedzinie klimatu, identyfikuje luki i współpracuje w celu uzgodnienia ścieżek rozwiązań do roku 2030 i później.

W Szczycie Klimatycznym COP28 uczestniczy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wziął udział w uroczystej sesji plenarnej. W tym wydarzeniu polską delegację reprezentował również dr Marcin Kraśniewski, LL.M. z Katedry Transformacji Energetycznej. Prezydent RP oraz ekspert naszej Uczelni biorą również udział w odbywającym się 1 grudnia br. szczycie przywódców.  

Według Szefa Biura Polityki Międzynarodowej Prezydent podczas tegorocznego Szczytu będzie mówił m.in. o współpracy międzynarodowej związanej z wypracowaniem ambitnych rozwiązań pro-klimatycznych. Więcej informacji na stornie: prezydent.pl.

Szczegółowe informacje nt. COP na stronach:

 

 

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3