Webinarium Grupy roboczej ds. SOU

Grupa robocza ds. społecznej odpowiedzialności uczelni zaprasza do udziału w webinarium pt. "Raport wdrażania Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, jako narzędzie do samooceny". Webinarium odbędzie się 9 marca 2021 r. w godz. 10:00 - 13:30 na platformie Zoom.

Podczas I części spotkania zaprezentowana zostanie Deklaracja Społecznej Odpowiedzialności Uczelni – DSOU (inicjatywa rozwijana w środowisku akademickim od 2017 r.). Przedstawiony zostanie także projekt narzędzia do samooceny uczelni w zakresie wdrażania zasad Deklaracji.

Przewidziano również czas na dyskusję nad projektem.

II część zostanie poświęcona prezentacji polskich i międzynarodowych doświadczeń w zakresie raportowania informacji z zakresu społecznej odpowiedzialności uczelni. Odbędzie się także panel dyskusyjny pt. "Doświadczenia polskich uczelni w raportowaniu społecznej odpowiedzialności". Zaprezentowany zostanie również Katalog Dobrych Praktyk Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

Rejestracja na wydarzenie:

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie Grupy roboczej ds. społecznej odpowiedzialności uczelni.

Wydarzenie będzie również transmitowane na kanale YouTube Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Informacje dodatkowe:

Grupa robocza ds. społecznej odpowiedzialności uczelni działa przy Zespole ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw - organie pomocniczym Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

Aktualnie Deklaracja Społecznej Odpowiedzialności Uczelni liczy ponad 80 sygnatariuszy, uczelni o różnym profilu kształcenia i dyscyplinach naukowych. Celem Deklaracji jest promocja zasad społecznej i środowiskowej odpowiedzialności w zarządzaniu i organizacji uczelni. Zaprezentowane podczas webinarium narzędzie, służyć ma wsparciem w mierzeniu efektywności wdrażanych projektów i działań.

Treść Deklaracji oraz lista sygnatariuszy