Weekend otwarcia obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice

W dniach 9-11 grudnia będzie miał miejsce 7. Śląski Festiwal Nauki. Pierwszego dnia, wydarzeniu będzie towarzyszyć oficjalne widowisko naukowo-muzyczne otwierające obchody EMNK 2024 - KATOPOLIS, które rozpocznie się o godz. 19.00 w katowickim Spodku.

Widowisko przygotowywane jest przez twórczynie i twórców związanych ze środowiskiem akademickim, w tym m.in.: naukowczynie i naukowcy z katowickich uczelni, aktorki i aktorzy teatrów z regionu, a także artystki i artyści polskiej sceny muzycznej, uczelniane chóry i zespoły muzyczne. Nad całością projektu od strony muzycznej, tekstowej i reżyserskiej czuwają: Miuosh, Jan P. Matuszyński, Zbigniew Rokita oraz Mateusz Znaniecki.

Podczas widowiska inaugurującego obchody Europejskiego Miasta Nauki 2024 będziecie mogli zobaczyć m.in.:

• Natalię Grosiak,
  • Julię Pietruchę,
  • Dawida Tyszkowskiego,
  • Piotr Rogucki,
  • Mela Koteluk,
  • IGO,
  • Krzysztof Zalewski,
  • Natalia Szroeder,
  • Jan Stokłosa,
  • Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Chór Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia",
  • Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej informacji można znaleźć na www.ue.katowice.pl/sfn oraz na stronie Miasta Nauki.

logotyp efmd
logotyp ceeman