Wręczenie Statuetki Zawodzianina Roku

6 marca br. w patio Rektoratu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie statuetki Zawodzianina Roku. Wydarzenie organizowane było przez Radę Jednostki Pomocniczej nr 3 Zawodzie pod przewodnictwem Anny Kurzydło. W uroczystości wziął udział również Przewodniczący Rady Miasta Maciej Biskupski oraz JM Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpień JM Rektora dr hab. Roberta Tomanka, prof. UE oraz Przewodniczącego Rady Miasta Macieja Biskupskiego. Następnie głos zabrała Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bogucice-Zawodzie Katarzyna Paradecka.

Punktem kulminacyjnym spotkania, tuż po przedstawieniu Laureatki przez Wiceprzewodniczącą Rady Jednostki Pomocniczej nr 3 Zawodzie Sabinę Kubicę, było przyznanie Tytułu Zawodzianina Roku dla Aldony Adamskiej-Dziuby za "działanie na rzecz lokalnej społeczności oraz promowanie dzielnicy. Za zarażanie innych swoim ciepłem i optymizmem życiowym.".

Zawodzianinka Roku otrzymała również pamiątkową grafikę Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa obrazów Grupy Malarskiej Zawodzie działającej w Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" pod opieką Pani Aldony Adamskiej-Dziuby.

W spotkaniu uczestniczyli także: Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Katowice Krystyna Panek, Kierownik MDK Bogucice Zawodzie Aleksandra Śmigielska, Przedstawiciele Stowarzyszenia Mocni Razem i Członków Grupy Malarskiej oraz Bliscy Laureatki.

Po zakończonej uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni do zwiedzania Rektoratu.

Serdecznie gratulujemy!