Wyróżnienie InterStar 2023

Obchodzony na UE Katowice Dzień Internacjonalizacji to czas, kiedy za swoją aktywność międzynarodową i wkład w umiędzynarodowienie Uczelni zostają wyróżnieni młodzi naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 1 czerwca br. nagrodę InterStar 2023 otrzymała mgr inż. Paulina Rutecka z Katedry Informatyki. Gratulujemy!

Kryteriami oceny kandydatów do tegorocznej nagrody InterStar była:

• liczba i znaczenie publikacji zagranicznych,
  • udział w projektach o charakterze międzynarodowym,
  • oraz liczba i charakter wyjazdów zagranicznych w okresie ostatnich trzech lat.

Głównym celem Dnia Internacjonalizacji jest wsparcie rozwoju i aktywizacja społeczności akademickiej, w szczególności młodych pracowników naukowych i dydaktycznych, poprzez upowszechnianie informacji na temat ofert stypendialnych, grantów, a także możliwości finansowania badań naukowych oraz przedsięwzięć dydaktycznych w kraju i za granicą.

Pełna relacja z wydarzenia, które odbyło się 1 czerwca 2023 r. znajduje się na stronie.

Więcej informacji nt. Dnia Internacjonalizacji.