XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W dniach 2-4 września 2020 r. w Katowicach odbędzie się Europejski Kongres Gospodarczy. Tegoroczna edycja zorganizowana zostanie w formie hybrydowej - zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Partnerem Instytucjonalnym wydarzenia jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy to największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej, szerokie i otwarte forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.

Z uwagi na pandemię kooronawirusa, Europejski Kongres Gospodarczy 2020 zorganizowany został w nowych realiach. W zaplanowanym pierwotnie terminie wydarzenie odbyło się online. W dniach 2-4 września 2020 r. EEC (European Economic Congress) w hybrydowej formie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zapewniających otwarty dostęp do kongresowych wydarzeń i treści.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, który jest Partnerem Instytucjonalnym wydarzenia, reprezentować będą eksperci Uczelni.

• 2 września 2020 r. w godz. 12.30-14.00 odbędzie się sesja pt. "Nowy budżet UE" z udziałem dra Marcina Barona. W tym samym czasie podczas sesji plenarnej "Gospodarka w recesji" wystąpi prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar.
  • 2 września 2020 r. w godz. 16.30-18:00 w sesji "Publiczny transport – rewolucja z przeszkodami" weźmie udział dr hab. Robert Tomanek, prof. UE

Więcej informacji na stronie: www.eecpoland.eu