Zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego systemu ERP

Studenci anglojęzycznego kierunku International Business szkolą się na nowoczesnym systemie ERP – SAP Business One. Obecnie, z uwagi na sytuację epidemiczną i obostrzenia z nią związane, zajęcia z przedmiotu Business Information System odbywają się w formie zdalnej. Edukację z wykorzystaniem systemu wspiera firma Altab S.A. – Złoty Partner SAP.


Obrazek przedstawia osobę pracującą przed laptopem.

Kierunek International Business oferuje unikalny i nowoczesny program z zakresu biznesu międzynarodowego oparty na solidnych podstawach ekonomii, prawa, finansów i zarządzania.

– "Z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach współpracujemy już od 7 lat. Ten rok jest wyjątkowy. Zajęcia z systemem SAP Business One na kierunku International Business po raz pierwszy odbywają się zdalnie. Studenci poznają jeden z najpopularniejszych systemów klasy ERP na świecie i zdobywają umiejętności praktyczne w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, ucząc się jednocześnie pracy w trudniejszych, domowych warunkach. To stanowi duże wyzwanie, ale ma też wiele atutów. Jednym z nich jest doskonalenie metod komunikacji online, która stała się nieodłącznym elementem skutecznego prowadzenia biznesu" – podkreśla Paweł Matejko, CEO Altab, Project Manager z 18-letnim doświadczeniem z SAP, mający na koncie ponad 240 wdrożeń SAP Business One.

W trakcie realizacji programu student poznaje najbardziej aktualne zjawiska zachodzące w europejskiej i globalnej gospodarce oraz międzynarodowe uwarunkowania prowadzenia biznesu. Zdobywa wiedzę na temat tych struktur i sposobów funkcjonowania, co jest podstawą podejmowania decyzji przez współczesnych menedżerów. Dlatego tak ważne jest, by już w trakcie studiów studenci pracowali na najnowocześniejszych systemach wykorzystywanych w biznesie. Takim oprogramowaniem jest właśnie SAP Business One.

– "Mając na uwadze najwyższy standard prowadzonych zajęć kontynuujemy współpracę z doświadczoną firmą Altab SA. Pozwala to nam na udostępnienie każdemu studentowi indywidulanie oprogramowania systemu SAP Business One. Dostęp do oprogramowania w modelu pracy zdalnej stwarza studentom warunki na poznanie w praktyce obsługi wybranego informatycznego systemu zarządzania niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywają i studiują. Umożliwia to również studentom rozwiniecie swoich kompetencji w zakresie wykorzystanie sprzętu i oprogramowania do zdalnej obsługi różnych narzędzi informatycznych, oraz daje możliwość wykonania zadań synchronicznie i asynchronicznie podczas realizacji zadań projektowych opartych na SAP Business One bez konieczności instalowania oprogramowania"– mówi dr hab. inż. Anna Sołtysik-Piorunkiewicz, prof. UE.

Przypominamy, że trwa rekrutacja na rok akademicki 2021/2022 dla kandydatów zagranicznych oraz Polaków posiadających zagraniczne wykształcenie. Na kierunek International Business można aplikować w systemie Dream Apply.