Zakończenie kolejnej edycji programów edukacyjnych

5 grudnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyło się oficjalne zamknięcie semestru zimowego 2016/2017 programów edukacyjnych: Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Młodego Ekonomisty. W wydarzeniu uczestniczył prof. Eugeniusz Gatnar, który wygłosił w tym dniu również ostatni wykład dla uczestników Ekonomii dla Liceum i Technikum. Oficjalne zakończenie ELiT zaplanowano na 12 grudnia 2016 r.

Uczestnicy EUD i AME podeszli do testu, który wyłonił zwycięzców spośród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Wykorzystali oni wiedzę teoretyczną i praktyczną, którą zdobyli podczas spotkań z wykładowcami i zaproszonymi prelegentami. Test dotyczył zagadnień związanych m.in. z ekonomią, gospodarką, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz szeroko pojętą komunikacją.

Uczniowie wysłuchali również ostatniego w tym semestrze wykładu pt. "Moja droga w sukcesie". Dowiedzieli się, co oznacza sukces w dzisiejszym świecie oraz jakie są jego źródła. Wiedzą i doświadczeniem z naszymi najmłodszymi uczniami, podzieliła się Aleksandra Ruta – m.in. założycielka firmy "Małe Kilometry".

Po emocjonujących dogrywkach, ogłoszono wyniki testu wiedzy. Najlepsi uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody: dysk zewnętrzny, Apple IPOD oraz bony podarunkowe. Wręczył je prof. Eugeniusz Gatnar – wybitny statystyk, ekonomista, członek Rady Polityki Pieniężnej oraz były członek zarządu Narodowego Banku Polskiego.

eud i ame

Laureaci XV edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego:

  1. Mateusz Rymoniak
  2. Jakub Stępień
  3. Kinga Żmuda
  4. Marta Ukleja 

Laureaci XIII edycji Akademii Młodego Ekonomisty:

  1. Paweł Adamczyk
  2. Andrzej Sołtysik
  3. Michał Czarnecki
  4. Krzysztof Ludwiczak 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy również do uczestnictwa w kolejnych edycjach. Aktualne informacje na temat programów edukacji ekonomicznej znajdują się na stronach internetowych: EUDAME ELiT.