Przejdź do menu Przejdź do treści

Złota Setka Przedsiębiorstw Województwa Śląskiego 2022 [relacja]

28 listopada br. w Muzeum Śląskim odbyła się pierwsza edycja rankingu Złota Setka Przedsiębiorstw Województwa Śląskiego 2022. Podczas uroczystej gali zostały pokazane firmy, które nie tylko osiągają świetne wyniki finansowe, ale i dbają o załogę, a także działają na rzecz lokalnej społeczności. Wyróżnionym, serdeczne gratulacje oraz statuetki wręczała JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach był partnerem merytorycznym wydarzenia.

Ranking Złota Setka Przedsiębiorstw Województwa Śląskiego 2022 to ważne źródło informacji o kondycji i rozwoju podmiotów gospodarczych naszego regionu. Przygotowywane przez nas zestawienie opierało się na danych za rok 2022, zawartych w sprawozdaniach finansowych. Dane finansowe pozyskane zostały z KRS za pośrednictwem firmy Dun & Bradstreet Poland Sp. z o.o. Wyróżnione zostały firmy, które w 2022 roku osiągnęły największy przychód netto.

To zaszczyt być w tym miejscu i złożyć gratulacje laureatom. Mamy Złotą Setkę, złote firmy, złoty region. To brzmi dumnie, napawa optymizmem i nie ma w tym przesady. Jesteśmy regionem o unikalnym i nadzwyczajnym potencjale, znanym z etosu pracy i rzetelności przedsiębiorstw - podkreślała prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. - Województwo śląskie zajmuje ważne miejsce nie tylko na mapie Polski, ale i Europy, dało przykład niesamowitej transformacji, jest jednym z najbardziej rozwijających się regionów w Europie. Działa u nas 532 tysiące podmiotów gospodarki narodowej, co stanowi 10 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Polsce. Mamy 30 uczelni, na których kształci się 107 tysięcy studentów. Dodajmy, że w 2021 roku nakłady inwestycyjne wyniosły 557 milionów złotych. Biznes jest wspierany przez władze samorządowe i szkoły wyższe. My wiemy, jak współpracować na linii nauka – biznes – samorząd, a inni mogą się tego od nas uczyć - dodała.  

Nagrodzone firmy:

  1. ArcelorMittal Poland SA.,
  2. TAURON Polska Energia SA.,
  3. Jastrzębska Spółka Węglowa SA.,
  4. Polska Grupa Górnicza SA,
  5. FCA Poland sp. z o.o.,
  6. TAURON Wytwarzanie SA,
  7. ING Bank Śląski SA,
  8. JSW Koks SA,
  9. Farmacol Logistyka sp. z o.o.,
  10. CMC Poland sp. z o.o.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Dziennika Zachodniego.

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3