1 marca br. na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego odbył się II etap Konkursu Wiedzy Ekonomicznej "Start do własnego biznesu". Poszczególne drużyny miały za zadanie przedstawienie biznes-planów wymyślonych przez siebie firm. Jury Konkursu stanowili przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, sponsorów oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku.
Laureatami zostali:
• I miejsce: Agnieszka Pytlik i Robert Grymel z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim, prezentacja - "VIRTUAL chord", uzyskali 141 pkt.
• II miejsce: Agnieszka Bojar i Oskar Wasilewski z Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, prezentacja - "GREEN CLEAN Agnieszka Bojar", uzyskali 138 pkt.
• III miejsce: Kamila Krause i Angelika Staszek z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, prezentacja - Salon Masażu i Rehabilitacji "Moc dotyku", uzyskały 131 pkt.
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Tenneco Automotive Polska sp. z o.o., Prevac sp. z o.o. oraz Perfekt Sp. z o.o.

O wydarzeniu piszą również:

www.rybnik.naszemiasto.pl

www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu