Pierwsze takie Dni Otwarte w Rybniku

Rybnicka Filia Szkoły Studiów I i II stopnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych studiowaniem na uczelni ekonomicznej na pierwsze takie Dni Otwarte, w formule on-line. Tym razem każdy uczestnik będzie mógł zdalnie wziąć udział, wraz ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w regularnych wykładach i ćwiczeniach oferowanych na kierunku o profilu praktycznym Finanse i rachunkowość. Zobaczyć więc będzie można, jak wygląda prawdziwe studiowanie. Do wyboru jest 13 przedmiotów w ramach 22 zajęć. Pierwszy wykład otwarty zaplanowano już 10 marca.

"Studiuj w rybniku już dzisiaj!" – pod takim hasłem rybnicka Filia organizuje Dni Otwarte w ramach całomiesięcznego wydarzenia "Marzec rybnickiej edukacji", podczas którego, poza Uniwersytetem, możliwości edukacyjne zaprezentują także szkoły ponadpodstawowe w Rybniku. Decyzję o trybie on‑line, dotychczas organizowanych w formie tradycyjnej, targów edukacji podjął rybnicki magistrat z uwagi na sytuację epidemiczną i związane z nią obostrzenia.

Link do wydarzenia: edukacja.rybnik.eu/marzec-rybnickiej-edukacji

W ramach wydarzenia Uniwersytet udostępnia prezentację Filii oraz umożliwia zdalnie, za pośrednictwem Platformy Google Meet, wzięcie udziału w wybranych zajęciach. Wśród nich także propozycja w języku angielskim.

Tematy zajęć do wyboru:

• makroekonomia (wykład), dr Magdalena Tusińska
  • finanse przedsiębiorstw (wykład), dr Maria Gorczyńska prof.UE
  • finanse (wykład), dr hab. Blandyna Puszer
  • finanse międzynarodowe, dr hab. Blandyna Puszer
  • giełda i rynki finansowe, dr hab. Blandyna Puszer
  • finanse (ćwiczenia), dr hab. Blandyna Puszer
  • human resources management (w j. angielskim), dr Ewa Wójcik
  • j. angielski w biznesie, dr Ewa Wójcik
  • e-finanse (wykład), dr inż. Tomasz Zieliński
  • modelowanie finansowe z arkuszem kalkulacyjnym, dr inż. Tomasz Zieliński
  • zarządzanie ryzykiem finansowym, dr inż. Tomasz Zieliński
  • rachunkowość (ćwiczenia), dr Katarzyna Olejko
  • kontrola wewnętrzna (wykład), dr Katarzyna Olejko

Linki do dołączenia do poszczególnych wykładów i ćwiczeń wg dostępnej na stronie wydarzenia rozpiski pojawią się w momencie rozpoczęcia zajęć przez wykładowcę, w dostępnym on-line arkuszu STUDIUJ W RYBNIKU JUŻ DZISIAJ (arkuszu będzie aktualizowany w czasie rzeczywistym).

Kliknięcie w odpowiedni link spowoduje automatyczne uruchomienie programu Google Meet i możliwość dołączenia do zajęć.