Przedsiębiorczość katalizatorem rozwoju gospodarczego Rybnika

W czwartek, 17 marca na terenie „Zabytkowej Kopalni Ignacy” odbyło zainicjowane przez Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczerę spotkanie pt. ,,Przedsiębiorczość katalizatorem rozwoju gospodarczego Rybnika.Jego celem było podkreślenie, że rozwój gospodarczy miasta nie zależy tylko od działań podejmowanych przez samorząd, ale i od zgodnej współpracy podmiotów gospodarczych i jednostek naukowych prowadzących działalność na jego obszarze.
Spotkanie ze środowiskiem przedsiębiorców i przedstawicieli świata nauki było okazją do dyskusji nad wskazanymi w Strategii Zintegrowanego Rozwoju Miasta Rybnika do 2020 roku kierunkami dalszego rozwoju miasta. Zaprezentowano również kluczowe projekty, przy realizacji których Miasto liczy na udział otoczenia biznesowego. W spotkaniu uczestniczył dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego, który podkreślił potrzebę pokonywania wzajemnej nieufności biznesu i uczelni akademickich do realnego kreowania wzajemnych korzyści biznesowych. Głównym prelegentem spotkania był dr Krzysztof Wrana z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych.