„Rachunkowość dla niewtajemniczonych” - kolejne spotkanie z młodzieżą


25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach odbyło się kolejne spotkanie  dr Katarzyny Olejko, być może z przyszłymi studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas kierunkowych - technik ekonomista, a także technik logistyk, technik obsługi turystycznej oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego. Rachunkowość zaprezentowana została jako istotne narzędzie komunikacji. Cel wykładu ujęty został już w samym jego tytule – Rachunkowość językiem biznesu.

- „Profesjonalne poprowadzenie wykładu wzbudziło zainteresowanie tematem, a dialog młodzieży z prowadzącym dowiódł, że nawet trudnym tematem można zaciekawić osoby, które niekoniecznie w przyszłości będą miały z tym styczność. To spotkanie na pewno wzbogaciło warsztat ekonomistów, zaś pozostałym kierunkom dało ogląd czym tak naprawdę jest rachunkowość i to, że rachunkowość wcale nie musi być trudna. W przyszłości zaplanowaliśmy dodatkowo warsztaty w tym zakresie dla bardziej wtajemniczonej młodzieży. Dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć” – powiedziała po spotkaniu nauczycielka ekonomicznych przedmiotów zawodowych Pani Joanna Krupa.

Należy podkreślić, że jest to kolejne wspólne działanie w ramach współpracy szkoły z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, za które z ramienia uczelni odpowiada Pan dr Piotr Hanus.