Seminarium podatkowe w Rybniku

16 grudnia 2022 r. w Auli rybnickiej filii Uniwersytetu w ramach cyklu "Rybnickie spotkania z praktykiem - Jak oswoić podatki?" odbyło się seminarium poświęcone wybranym zagadnieniom opodatkowania działalności gospodarczej. W spotkaniu licznie uczestniczyli nie tylko studenci Filii, ale także uczniowie zaprzyjaźnionych szkół średnich.

Mimo bardzo niesprzyjającej pogody na seminarium przybyli uczniowie – głównie maturzyści – z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Pawłowicach. Nasi prelegenci w trzech wystąpieniach zaprezentowali różne spojrzenie na kwestie podatkowe. Począwszy od obciążeń podatkowych i pozapodatkowych sektora bankowego, poprzez mechanizmy i kryteria dokonywania wyboru optymalnej formy opodatkowania działalności gospodarczej po kwestie opodatkowania korporacji międzynarodowych.

Dziękując prelegentom za wystąpienia i uczestnikom za aktywny udział, załączamy galerię zdjęć.

Program spotkania