Spotkanie studentów z przedstawicielem lokalnego biznesu - Panem Ireneuszem Burkiem

15 kwietnia odbyło się spotkanie studentów z Panem Ireneuszem Burkiem, przedsiębiorcą, redaktorem naczelnym dwutygodnika regionalnego Gazeta Informator, twórcą programu wsparcia biznesu w subregionie zachodnim.  Tematem wykładu dla studentów I roku były problemy lokalnego rynku pracy oraz możliwości ich rozwiązania poprzez koordynację działań edukacyjnych w odpowiedzi na autentyczne potrzeby firm działających w regionie.  Nasz Gość spotkał się również ze studentami II roku, którzy dokonując wyboru tematów prac dyplomowych mogą szukać inspiracji w obszarach  funkcjonowania lokalnych firm. Celem spotkania było m.in. wskazanie potencjalnych  kierunków badawczych,  możliwości podjęcia współpracy między uczelnią, studentami i ich potencjalnymi przyszłymi pracodawcami oraz wspieranie idei kształcenia dualnego.