Spotkanie w ramach Economics of Sustainability

1 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie w związku z realizacją międzynarodowego projektu Economics of Sustainability finansowanego ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+ w ramach Akcji 2: Partnerstwa Strategiczne, w którym nasz Uniwersytet pełni rolę lidera.

Projekt jest realizowany przez pracowników rybnickiej Filii naszego Uniwersytetu dr Ewę Wójcik i dra Tomasza Zielińskiego, a do ostatniego etapu zostali zaproszeni również dr Anna Urbanek oraz mgr Marcin Pałys.

Kwietniowe spotkanie, tak jak wszystkie poprzednie, odbyło się w formule telekonferencji, a jego gospodarzami byli Partnerzy z UNIVERSITA DEGLI STUDI DI FIRENZE z Florencji. Formuła współpracy w trybie zdalnym została podyktowana potrzebą dostosowania się do wymogów pandemii.

Prace projektowe dobiegają już końca. Realizacja ostatniej fazy projektu polega na tworzeniu, zbieraniu i podsumowaniu projektów w ramach grywalizacji, w których wzięli udział także studenci naszego Uniwersytetu. Projekty ich autorstwa wykonane w trakcie zajęć z różnych przedmiotów zostały zamieszczone na platformie Gamification Platform na stronie projektu.

Wszystkie projekty umieszczone na platformie prezentują sposoby mające skłonić konsumentów do działań społecznie pożądanych, a w efekcie umożliwić zrównoważony rozwój gospodarczo-społeczny. Część z nich stanowi odpowiedź na potrzeby biznesu wynikające z pojawiających się innowacji, trendów i zmian w oczekiwaniach klientów.

Obecnie partnerzy projektu przygotowują międzynarodową konferencję Sustainability- the Future of Business, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2022 r. pod patronatem JM Rektor UE Prof. dr hab. inż. Celiny Olszak.

Serdecznie zapraszamy społeczność akademicką naszego Uniwersytetu do udziału w tym wydarzeniu. Nauczyciele akademiccy oraz studenci mogą uczestniczyć bezpłatnie, w różnych formach, a szczegółowe informacje oraz link do rejestracji znajdują się na stronie konferencji.

Zapraszamy!