Święto Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji

Wykład rektorski dra Tomasza Rożka „Jak rozmyśla sztuczna inteligencja?”

W siedzibie Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku 21 listopada br. odbyły się obchody Święta Wydziału. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kaplicy na terenie kampusu.

Program uroczystości:

-         przywitanie gości

-         wystąpienie JM Rektora prof. dra hab. Roberta Tomanka

-         wystąpienie Dziekana Wydziału dra inż. Tomasza Zielińskiego

-         wystąpienie Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika Wojciecha Świerkosza

-         wystąpienie przedstawiciela studentów

-         wykład rektorski

-         rozmowy przy kawie

Gościem szczególnym spotkania był dr Tomasz Rożek, który wygłosił wykład rektorski pt. „Jak rozmyśla sztuczna inteligencja?”

Tomasz Rożek, doktor fizyki, autor książek, popularyzator nauki i dziennikarz. Kieruje działem naukowym w tygodniku "Gość Niedzielny". Współpracował z periodykami „Wiedza i Życie”, „National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”. Prowadzi program Sonda2 w TVP1 oraz audycję "Pytania z kosmosu" w radiowej Trójce. Stworzył jeden z najpopularniejszych vblogów naukowych w Polsce "Nauka To Lubie".