Badanie Eurostudent VII

Zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w Polskiej edycji ogólnoeuropejskiego badania na temat warunków życia i nauki. Podziel się swoją historią i doświadczeniami!

Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 15 minut i jest dostępne do końca czerwca na stronie www.

Eurostudent VII to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy.Cykliczny charakter pomiaru pozwala kształtować politykę publiczną w sektorach szkolnictwa wyższego.

Łącznie badaniem objętych zostanie co najmniej 10 000 studentów:

1. obu płci,
  2. osób studiujących stacjonarnie (dziennie) oraz niestacjonarnie (zaocznie lub wieczorowo),
  3. osób studiujących na studiach:
  • pierwszego stopnia (licencjackich, inżynierskich lub równorzędnych),
  • drugiego stopnia (lub równorzędnych),
  • jednolitych (magisterskich lub równorzędnych),
  • osób studiujących na studiach podyplomowych.

Badanie realizowane jest metodą ankiety internetowej, a jego Wykonawcą jest niezależna Agencja badawcza PBS Sp. z.o.o. na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Firma gwarantuje studentom pełną dyskrecję i poufność – informacje, których udzielą zostaną oddzielone od ich danych osobowych, a wyniki badania prezentowane będą wyłącznie w postaci zbiorczych statystyk.

Raport polskojęzyczny z poprzedniej edycji badania oraz różnorodne opracowania (raport ogólny oraz tematyczne) dostępne są na stronie.

logotyp efmd
logotyp ceeman