Przejdź do menu Przejdź do treści

Spotkanie otwarte KN "Ekonomia Sportu" z Markiem Wleciałowskim

Koło Naukowe "Ekonomia Sportu" działające przy Katedrze Ekonomii zaprasza na otwarte spotkanie z Panem Markiem Wleciałowskim – asystentem trenera GKS Piast Gliwice. Spotkanie odbędzie się 17 października o godz. 17:00 w sali 332A.

 

Dyskusja z zaproszonym Gościem pozwoli na zapoznanie z warsztatem pracy trenera  i specyfiką tego zawodu. Oprócz tego zostaną poruszone kwestie m.in. skautingu, transferów zawodników  i pomiaru rozwoju piłkarzy. Usłyszymy wiele praktycznych informacji i cennych spostrzeżeń bazujących na osobistych doświadczeniach zarówno piłkarskich, jak i trenerskich. 

Spotkanie odbędzie się 17 października o godz. 17:00 w sali 332A.

Pan Marek Wleciałowski swoją przygodę piłkarską rozpoczynał w Konstalu Chorzów, potem kontynuował w Stadionie Śląskim Chorzów i AKS Chorzów. Od 1989 roku do 2003 roku występował w Ruchu Chorzów, dla którego rozegrał 249 spotkań. Natomiast w swojej karierze trenerskiej – klubowej prowadził m.in. Górnik Zabrze i Ruch Chorzów, a także był asystentem trenerów w następujących zespołach: GKS Bełchatów, Cracovia Kraków i Śląsk Wrocław. W latach 2012-2013 był asystentem trenera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika, a obecnie pracuje, jako Jego asystentem w GKS Piast Gliwice (w bieżącym sezonie zajmuje 5 miejsce w tabeli piłkarskiej Ekstraklasy ze stratą jednego punktu do lidera).

Koło Naukowe Ekonomia Sportu prowadzi działalność od października 2017 roku i jest otwartą inicjatywą naukową skupiającą Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Opiekunem Koła Naukowego jest dr Artur Grabowski z Katedry Ekonomii.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca