Przejdź do menu Przejdź do treści

Wykład dziekański na Wydziale Ekonomii

Czy cyfryzacja odmieni miasta? O tym już 13 grudnia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach dyskutować będą m.in. José Ángel Gurría, sekretarz generalny OECD oraz Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia br. w godzinach 10:00-11:30 w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Katowice, ul. Bogucicka 5).

Kanwą dyskusji stanie się wykład wprowadzający sekretarza Gurri zatytułowany "Making the most of digitalisation for inclusive and sustainable cities". Po nim opinię w tej sprawie wygłosi minister Emilewicz.

Następnie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem prof. Aleksandra Surdeja, ambasadora RP przy OECD; Kazimierza Karolczaka, przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii; Marcina Nowaka, wiceprezesa ABSL – Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych oraz profesorów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Adama Drobniaka, Małgorzaty Dziembały i Krystiana Heffnera. Moderatorem spotkania będzie dr Marcin Baron.

- Dyskusja naszych znamienitych gości wpisuje się w cykl wykładów dziekańskich, jakie organizujemy na naszym wydziale. Mówi prof. Celina Olszak, dziekan Wydziału Ekonomii. – Tematyka miejska jest przedmiotem wielu badań prowadzonych w środowisku katowickich ekonomistów. Jest ona absolutnie na czasie, gdyż przed miastami stoją liczne nowe wyzwania; w tym związane z cyfryzacją gospodarki i administracji publicznej. Widzimy to zarówno zajmując się ekonomią miejską jak i informatyką ekonomiczną. Stąd też wizyta pana sekretarza oraz pani minister jest dla nas świetną okazją do debaty, a także do kreowania nowych przedsięwzięć naukowych i dydaktycznych. – dodaje dziekan Olszak.

Wykład i dyskusja mają charakter otwarty. Nie ma konieczności wcześniejszego rejestrowania się. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają tłumaczenia na język polski.

Z pracami OECD dotyczącymi rozwoju miast można zapoznać się na portalu Organizacji: http://www.oecd.org/regional/urban-development.htm

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3