Wydział Ekonomii

XV Seminarium Europejskie PECSA

Katedra Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych jako partner wydarzenia zaprasza na XV Seminarium Europejskie pt. "Europejski Zielony Ład. Możliwości, szanse i wzywania zielonej transformacji".

Organizatorzy:

• Polskie Stowarzyszenie Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA)
  • Fundacja Konrada Adenauera w Polsce (KAS)
  • Centrum Doskonałości Jeana Monneta (CEWSE)
  • Katedra Studiów Politycznych Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH)
  • Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH)
  • Instytut Zarządzania Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH)
  • Katedra Polityki Transportowej i Integracji Gospodarczej Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego (UG).

Seminarium rozpocznie się o godz. 13:00 w dniu 12.10.2021 r. na platformie MS TEAMS. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i transmitowane na żywo na YouTubie. Udział w Seminarium jest bezpłatny.

Szczegółowy program

13:00-13:10 – Otwarcie

• David Gregosz - Dyrektor Fundacji Konrada Adenauera w Polsce
  • Prof. dr hab. Ewa Latoszek - Dyrektorka Centrum Doskonałości Jeana Monneta SGH, Kierowniczka Katedry Unii Europejskiej im. Jeana Monneta, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne SGH

13.10-14.50 – Wystąpienia i dyskusja

Moderator:

• dr Anna Wójtowicz - Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne SGH, PECSA

Prelegenci

• prof. dr hab. Maciej Zalewski - Dyrektor Międzynarodowego Centrum Ekologii PAN
  • prof. UJK dr hab. Paweł Soroka - Koordynator Polskiego Lobby Przemysłowego
  • Tomasz Podgajniak - b. Minister Środowiska w Rządzie Premiera Marka Belki (2005 r.)
  • prof. WSM dr hab. Marek Gruchelski - Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW (w latach 1993-1994)
  • 14:50-15.00 – Podsumowanie
  • dr Aleksandra Borowicz - Katedra Polityki Transportowej i Integracji Gospodarczej, Wydział Ekonomiczny UG

Kontakt z Organizatorami