Przejdź do menu Przejdź do treści

Wydział Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów

Dziekan Wydziału GPiTR reprezentował Wydział GPiTR na Forum Mieszkańca i NGO w Katowicach

Dziekan Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów wygłosił prelekcję na temat „Roli nauki w transformacji” podczas corocznego Forum Mieszkańca i NGO w Katowicach

W dniu 10 września 2025 roku Dziekan Wydziału GPiTR wygłosił prelekcję, poprzedzającą dyskusję panelową, na temat roli i znaczenia nauki w procesie transformacji województwa śląskiego. 

Prelekcja odnosił się do wątków badań naukowych i prac wdrożeniowych realizowanych przez zespół Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych oraz szerzej Wydziału GPiTR w ramach takich projektów jak: Krajowy Plan Sprawiedliwej Transformacji, Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Województwa Śląskiego, Ramy programowe dla sprawiedliwej transformacji na poziomie krajowym i regionalnym, Horyzont BOLSTER, Horyzont DUST oraz Regionalnego Obserwatorium Procesu Transformacji 2.0.

 

Wnioski wynikające z prowadzonych badań skupiały się przede wszystkim na znaczeniu partycypacji w procesach transformacji, w tym włączenia różnych grup społecznych oraz ich reprezentantów w postaci sektora NGO w programowanie polityki transformacji. 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp hr
logotyp bauhaus4
logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp eaie
logotyp cima
logotyp acca
logotyp ela
logotyp SAP University Alliances
logotyp progres3