Wydział Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów

KN CityInSight na wyjeździe studyjnym we Wrocławiu

Podróż przez Architektoniczne Dziedzictwo Wrocławia

W dniu 5 kwietnia br. studenci Koła Naukowego CityInSight, wraz z opiekunką Koła (Agnieszką Majorek-Gdulą), mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej wizycie studyjnej we Wrocławiu. Podróż została zorganizowana dzięki zaproszeniu ze strony Koła Naukowego Aliquanta z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W trakcie tej inspirującej wyprawy po malowniczych zakątkach miasta, grupą z pasją oprowadzał Pan Jakub Sokołowski. Jego fascynujące opowieści o architekturze wrocławskiej oraz zaangażowanie sprawiły, że każdy z nas mógł odkrywać uroki kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego oraz ulic Wrocławia w zupełnie nowy sposób. Niezapomniane chwile towarzyszyły również podczas zwiedzania Oratorium Marianum oraz Auli Leopoldina w Uniwersytecie Wrocławskim.

Grupa odwiedziła także Muzeum Architektury i wystawę czasową "Gdyby. Niezrealizowane wizje nowoczesnego Wrocławia" oraz uczestniczyła w inspirującym wykładzie dr hab. Jerzego Ilkosza, który przybliżył postać Hansa Poelziga.

"To było niezwykłe przeżycie, które na długo pozostanie w naszej pamięci! Dziękujemy bardzo naszemu przewodnikowi Jakubowi Sokołowskiemu za wspaniałe oprowadzenie podczas naszej wycieczki. Wiedza i zaangażowanie nam przekazane były bardzo cenne, sprawiły, że każdy z nas mógł lepiej zrozumieć historię i architekturę miasta. Dziękujemy również KN Antiqua za współorganizację tej niezapomnianej przygody."