Przejdź do menu Przejdź do treści

Wydział Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów

Nowa monografia Katedry pt. "Sprawiedliwa transformacja regionów węglowych w Polsce"

Nakładem Wydawnictwa UE ukazała się monografia pt. "Sprawiedliwa transformacja regionów węglowych w Polsce. Impulsy, konteksty, rekomendacje strategiczne" pod redakcją naukową dra hab. Adama Drobniaka, prof. UE. Zespoły autorskie reprezentują wiodące ośrodki badawcze w Polsce.

To kompleksowe opracowanie odnoszące się do procesu planowania tzw. sprawiedliwej transformacji regionów węglowych w Polsce, będące konsekwencją przyjęcia przez państwa UE Europejskiego Zielonego Ładu oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ, w tym wyznaczenia celów niskoemisyjności do 2050 oraz przyspieszenia reform w tym zakresie w ramach pakietu ‘Fit for 55’.

W pracach nad tą złożoną publikacją, poza całym zespołem Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych UE w Katowicach, udział wzięli  także naukowcy z 6 innych uczelni publicznych reprezentujący: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,  Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Łódzki,  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Książka ma postać cyfrową, pełna treść została umieszczona w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej.

Pełny tekst znajduje się na stronie.

Dostęp: na zasadach licencji CC-BY 4.0 (uznanie autorstwa). 

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca