Wydział Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów

Zaproszenie na IV Polską Konferencję Badań Miejskich i Regionalnych - komunikat I ostateczny

W imieniu Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Komitetu Sterującego POLREG oraz Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk zapraszamy Państwa na konferencję POLREG 2024, czyli IV edycję Polskiej Konferencji Badań Miejskich i Regionalnych, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22.10.2024 r.

POLREG jest inicjatywą integrującą naukowców, zapoczątkowaną w środowisku naukowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Cechująca nasze środowisko wysoka aktywność w płaszczyźnie naukowej, badawczej i doradczej stanowi przyczynek do stworzenia platformy wymiany poglądów oraz generowania nowych idei w dziedzinie badań miejskich i regionalnych. Jest to też okazja do wdrażania nowych pomysłów z zakresu gospodarki przestrzennej (i innych, komplementarnych obszarów wiedzy) oraz dalszej integracji środowiska naukowców.

Tegoroczna edycja konferencji POLREG odbywa się pod hasłem W kierunku zintegrowanego planowania rozwoju. Poruszana podczas konferencji problematyka skupiać się będzie przede wszystkim na zagadnieniach związanych z podejściem zintegrowanym w planowaniu procesów rozwojowych w różnych skalach przestrzennych. Podejście zintegrowane powinno obejmować wiele płaszczyzn, w tym integrację wszystkich kluczowych wymiarów rozwoju zrównoważonego, integrację planowania strategicznego i przestrzennego, a także wykorzystanie możliwości zintegrowanego podejścia dla: skutecznej i efektywnej zrównoważonej transformacji regionów, terytorializacji polityki rozwoju, wzmacniania partycypacyjnej adaptacji do zmian klimatu oraz identyfikacji i wykorzystania zmieniającego się znaczenia różnych sektorów gospodarki w globalnych i lokalnych sieciach produkcyjnych.

Sesje tematyczne POLREG 2024:

• Wyzwania zintegrowanego planowania rozwoju w Polsce
  • Zrównoważona transformacja regionów – społeczności, gospodarka, wyzwania strategiczne
  • Terytorializacja polityki rozwoju
  • Partycypacyjna adaptacja miast do zmian klimatu
  • Czynniki i mechanizmy awansu przemysłu i usług w globalnych sieciach produkcyjnych w różnych skalach przestrzennych

Przewidziano również sesje tematyczne, posterowe, plenarną KPZK oraz sesję dla doktorantów.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się w dołączonej ulotce.

W imieniu organizatorów zachęcamy Państwa do rejestrowania się i uczestnictwa. Prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz rejestracyjny do dnia 30.04.2024 r. W terminie do 31.05.2024 r. osoby, które wypełnią formularz otrzymają komunikat II i informację o akceptacji ich formy uczestnictwa w konferencji, która może ułatwić finansowanie udziału. Opłaty konferencyjne będzie można wpłacać w okresie 01.06.2024 r. - 31.07.2024 r.

PRZEKIEROWANIA: