Wydział Informatyki i Komunikacji

Zaproszenie do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

W imieniu Przewodniczącego Rady Programowej Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w dniu 10.03.2019 r. zapraszamy studentów Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na spotkanie w siedzibie Muzeum.

Wśród prawie 4000 zebranych eksponatów, pochodzących z okresu od końca lat 50 – tych XX wieku do początków wieku XXI znajdują się takie sprzęty jak: ODRA 1304 i 1305, komputery VAX, PRS, Apple IIc, pierwszy przenośny HP 85, czy radziecki ZX Spectrum o nazwie Radug. Zgromadzona kolekcja obejmuje także wiele urządzeń polskiej produkcji, np.: MERITUM, ComPan, Bosman, Impol, Meraster oraz linię sprzętową ELWRO. Oprócz zabytków sprzętowych Muzeum gromadzi również literaturę fachową oraz oprogramowanie.

Znajdująca się w zasobach Muzeum interaktywna ekspozycja pozwala nie tylko oglądać stare komputery, ale także można będzie usiąść przed komputerem i spróbować swoich sił w praktyce!

ZAPRASZAMY!