Wydział Zarządzania

Premiera nowej odsłony biblioteki online IBUK Libra

uż od 27 kwietnia dostępna jest nowa odsłona serwisu IBUK Libra, do którego możliwy jest dostęp w bibliotece oraz zdalny poprzez proxy dla studentów i pracowników uczelni. Aktualnie jest to kilkaset pozycji tematycznych z różnych dziedzin naukowych. Możliwe jest także zgłaszanie propozycji do zakupu konkretnych pozycji.

Po miesiącach badań środowiska user experience, zmianach wdrażanych przez zespół programistów w trzech miastach w Polsce, Libra staje się środowiskiem przyjaznym czytelnikowi ze swoim nowoczesnym interfejsem oraz funkcjonalnościami kart. W najbliższym czasie będą pojawiały się kolejne funkcjonalności, tak aby serwis wyznaczał nowe standardy wśród platform opartych na wiedzy.

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej informacji, czy chce zacząć korzystać. Pojawiają się nowe karty użytkownika. Warto założyć konto w IBUKU Librze, aby cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami.

Po zalogowaniu będziemy można:

• zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;
  • zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;
  • korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;
  • przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

Więcej informacji nt. platformy i jej funkcjonalności na stronie.

Nowa odsłona IBUKA Libry na stronę.