Briefing prasowy nt. powołania Championów ESOF z udziałem JM Rektor

26 kwietnia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego organizowanego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się briefing prasowy dotyczący powołania Championów ESOF - Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W wydarzeniu wzięli udział: Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun, Pełnomocnik Prezydenta ds. Europejskiego Miasta Nauki Anna Budzanowska, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Ryszard Koziołek oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Powołanie Championów EOSF (EuroScience Open Forum) jest jednym z obowiązków Europejskiego Miasta Nauki, który wynika bezpośrednio z zapisów Porozumienia (Memorandum of Understanding) zawartego pomiędzy organizacją EuroScience i Miastem Katowice przy udziale Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Do zadań Championa EOSF należą:

• reprezentowanie Europejskiego Miasta Nauki na zewnątrz,
  • planowanie i monitorowanie realizacji zadań związanych z opracowaniem programu EuroScience Open Forum 2024,
  • współpraca z władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi oraz ze środowiskiem akademickim,
  • doradztwo w zakresie przedsięwzięć podejmoanych w związku z przyznaniem tytułu Europejskiego Miasta Nauki.

Na Championów EOSF powołani zostali Pełnomocnik Prezydenta ds. Europejskiego Miasta Nauki Anna Budzanowska oraz JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Więcej informacji nt. Europejskiego Miasta Nauki na stronie.