JM Rektor w Zespole doradczym ds. programu MEiN "Doskonała nauka"

22 grudnia odbyło się uroczyste powołanie nowych członków Zespołu doradczego ds. programu "Doskonała nauka" oraz niektórych spraw dotyczących środków finansowych przeznaczonych na finansowanie działalności upowszechniającej naukę.

Powołania nowym członkom zespołu wręczył Sekretarz Stanu w MEiN Włodzimierz Bernacki. W skład Zespołu wchodzi 20 przedstawicieli środowiska nauki, w tym JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak. Przewodniczącym Zespołu został prof. dr hab. Dariusz Kupisz z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydarzenie odbyło się w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki przy ul. Wspólnej w Warszawie.

Przedmiotem programu "Doskonała nauka" jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Więcej informacji nt. programu: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-programie-doskonala-nauka