Podpisanie porozumienia o współpracy w ramach programu Erasmus+

4 grudnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas drugiego dnia Śląskiego Festiwalu Nauki, przedstawiciele władz miasta Katowice oraz uczelni wyższych z województwa śląskiego podpisali porozumienie o współpracy na rzecz wspierania polskich innowacji poprzez program Erasmus+ z uczelniami. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowali: JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak oraz Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak.

Wydarzenie zainaugurował Bartosz Stawiarz, Dyrektor biura ds. Współpracy z regionami i biura ds. Erasmus+ Sport w Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Agencji Programu Erasmus+. Następnie głos zabrali:

• dr hab. Paweł Poszytek - Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności,
  • Waldemar Bojarun - Wiceprezydent Miasta Katowice, który podkreślał, że podpisanie porozumienia wpisuje się w trend obecnie budowanej współpracy.

W imieniu śląskich uczelni wyższych głos zabrał JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, lider Konsorcjum Katowice Miasto Nauki 2024 prof. dr hab. Ryszard Koziołek, który zaznaczał jak ważne jest wychodzenie z nauką i podejmowaną działalnością poza granice kraju.

W dalszej kolejności podpisy pod porozumieniem złożyli przedstawiciele władz uczelni wyższych. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowali: JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak oraz Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak.

Sygnatariusze podpisanego porozumienia to:

• Miasto Katowice,
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  • Politechnika Śląska,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach,
  • Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
  • Akademia Sztuk Pięknych,
  • Politechnika Częstochowska,
  • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie,
  • Śląski Uniwersytet Medyczny,
  • Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.